Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Beno Berghammer (Big Ben): Sedlák nevyhodí nic, co by se mu mohlo hodit.

neděle 25. února 2018

Hokej na OH vyhráli Rusové

O vítězi olympijského turnaje mezi Německem a olympijskými sportovci z Ruska rozhodl v prodloužení Rus Kaprizov. Němci mohli vyhrát v základní hrací době, ale "Červenou mašinu" zachránil v utkání čtyřbodový Gusev vyrovnávací brankou v poslední minutě. Rusové zkompletovali po vítězství 4:3 medailovou sbírku v posovětské éře, když po stříbru z Nagana a bronzu ze Salt Lake City přidali vytoužené zlato. Za celý turnaj Rusové prohráli jen se Slovenskem, které skončilo na předposledním místě. Ruským sportovcům blahopřál prezident Vladimír Putin.
«Всем привет. Поздравляю всех с победой! Большая победа, волевая, валидольная игра. У нас два часа ночи, но мы не спали и смотрели матч. Мужики — красавцы! С победой всех! Очень рады за вас, за страну и за всех. Россия в нашем сердце! Большое спасибо за победу!»

Poprvé se Rusové (SSSR) zúčastnili Zimních Olympijských her v roce 1956 v Cortině d Ampezzo a hned  hokejový turnaj vyhráli. Nehrálo se ještě pod střechou a v helmách, proto do mrazivého počasí měli Rusové slušivé čapky v barvách dresů.