Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

Kde začíná právo silnějšího, tam končí demokracie

pátek 10. listopadu 2017

Vláda lidu není možná

Komunistický režim  neustále lidem vtloukal do hlavy, že nikdy nelze jít proti vůli "lidu" - ačkoliv sám to v praxi dělal vlastně pořád. Lid dostal  jako nepřátele západní imperialisty a revanšisty a jejich domácí pomahače.

Přímá demokracie dneška by však měla vyrůstat zdola, z reálného vlivu lidí na jejich každodenní život. Včetně toho, že na vlastní kůži nesou důsledky svých rozhodnutí - dobrých nebo špatných.

Současný model vůle lidu se od toho komunistického vlastně neliší, ten stále stejně nemyslící lid, má nadále jako nepřátele západní imperialisty v EU a NATO a jejich domácí pomáhače.

 Český lid okouzlen stepní kulturou osvoboditelů v roce 1946 dobrovolně instaloval komunistický režim a vnutil ho i Slovákům. Lidově demokratické státy se staly příkladnou ukázkou komunistické fantasmagorie, že v sovětském bloku vládne lid. 

 Lid nemyslící a neuvažující dodnes neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Lid nemyslící stále, tak jako za komunistů, má pocit, že je rozhodující silou v zemi. Ve skutečnosti jen ve volbách hlasuje tak, jak si přejí ti, kteří jím dovedou manipulovat.

28 let po listopadových událostech z roku 1989 potřebuje česká společnost ještě pořádně "odkomunizovat". Nikoliv hledáním agentů StB, ale odmítnutím nesmyslné komunistické ideologie o vládě lidu.

Žádné komentáře:

Okomentovat