Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

neděle 19. března 2017

Smrt v Opavě. Válka fotbalových fandů vyvrcholila tragédií

Jedenačtyřicetiletý muž muž byl zabit vlakem. POlicie zatkla 50 lidí, 17 fanoušků bylo zraněno, 6 policistů a 1 kůň.

Baníkovci utkání bojkotovali a na tribunu se jich posadilo jen dvacet. Přibližně dva tisíce fanoušků z Ostravy se utábořily před stadionem, kde začalo peklo. Na policisty házeli kameny, sklenice i dělobuchy.

Nepokoje pokračovaly v ulicích po skončení utkání, kdy na sebe dvakrát znesváření fanoušci narazili. Po jednom střetu skončil jeden z agresorů v bezvědomí. „U pacienta s těžkým poraněním hlavy bylo provedeno vyšetření CT. V nemocnici jsme ošetřili v souvislosti s utkáním celkem 17 osob. Většinou šlo o povrchová zranění hlavy a nosu,“ řekl mluvčí Slezské nemocnice Dan Svoboda.
Zranění utrpělo 5 policistů a jeden policejní kůň. Poškozeno bylo několik policejních vozidel, dopravní značení i soukromý majetek.

Potyčky se přesunuly ze stadionu do centra Opavy. I tam zasahovali těžkooděnci. Ani v nočních hodinách nebyl klid. „Policistu speciální pořádkové jednotky napadl před restaurací muž (38). Ten rovněž kopal do služebního vozu. Byl zpacifikován za užití donucovacích prostředků. Policista byl ošetřen, ale doba jeho léčení nebyla stanovena. Pachateli hrozí 4 roky vězení,“ řekla policistka Gabriela Holčáková.

Nad ránem v kolejišti u Opavy přišel po střetu s vlakem o život  fanoušek (†41) Opavy z Polska. „Byl oblečen do žlutého trička měl vrávorat po železniční trati dnes nad ránem v Opavě. Při střetu s vlakem utrpěl smrtelná zranění. Provoz na trati byl omezen.“ 

Žádné komentáře:

Okomentovat