Home

Antonín Švehla: Když má sedlák, mají všichni.

úterý 14. března 2017

Jak hejtman Zimola k chaloupce přišel

Ve Slupečné u Lipenské vodní nádrže byly postaveny čtyři rekreační domky. Nechal je postavit ekonomický ředitel českobudějovické nemocnice a předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha. Jejich obyvatelé jsou už známi, jeden bude mít Bláha, druhý jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD), třetí jeho náměstek Jaromír Slíva (ČSSD). Čtvrtý domek údajně není zatím obsazen. Hodnota každého domu je přibližně 4,5 milionu korun.

Proč si hejtman nestaví dům sám? Martin Bláha vzpomněl, že pozemek koupil v roce 2012. "Ale byl příliš velký, takže stavím čtyři domy v šumavském stylu, abych se podělil o veškeré náklady. Jsou postaveny podle jednoho projektu, interiér je řešen individuálně,“ upřesnil Martin Bláha s tím, že oslovil přátele z ČSSD, což jsou hejtman a jeho náměstek, původně sociální demokraté z pohraničních měst Nové Bystřice a Českých Velenic.

Postup, jakým si jihočeský hejtman Jiří Zimola opatřil objekt u lipenského jezera, by mohl mít vliv na Zimolovu další politickou kariéru a další trvání krajské koalice, kterou spolu s ČSSD tvoří hnutí ANO a Jihočeši 2012. Možná o Zimolovi rozhodnou úplně jiné politické kausy.

Podle předsedkyně krajské organizace hnutí ANO Radky Maxové by měl Jiří Zimola postup pořízení domu podrobně vysvětlit. „Nebude-li vše řádně vysvětleno a doloženo, jde o podezřelou transakci, zvlášť týká-li se nejvyššího představitele kraje,“ uvedla Radka Maxová. „Pokud jednání představitelů kraje nebo Jihočeských nemocnic nebude v tomto směru čisté, můžeme předjímat, že to vyvolá koaliční jednání, při němž se budeme bavit i o budoucnosti koalice,“ dodala Radka Maxová.

V pondělí přišla do médií zpráva, že hejtman Zimola s předsedou Bláhou řeší v zašifrovaných mailech zakázky správy a údržby silnic, že mají svého informátora v řadách policie, který je předem infomoval o zásahu policie ve firmě Technická správa komunikací, a že mezi sebou používají cryptované telefony. Oba to popřeli. Je ovšem také známo, že Zimolovy aktivity v dopravě jsou silně jednostranné ve prospěch některých silnic a autobusové dopravy. (Buřič)

Žádné komentáře:

Okomentovat